שאלות ותשובות

להלן מספר שאלות נפוצות. אם אינכם מוצאים את התשובות לשאלות אותם רציתם לשאול, אנא פנו לדף יצירת הקשר.

 
היכן מתאמנים?
מיקום הדוג'ו - מתנ"ס נווה גן, רח' הבאר 1 רמת השרון בימי שישי מתקיים אימון נוסף בעין-כרמל, צפונית לצומת פורידיס להרשמה ופרטים נוספים - דרך דף "צור קשר"
 
מהו אייקידו?
אייקידו זו דרך להתפתחות וצמיחה אישית באופי ובאישיות, בשכל ובתודעה, בבריאות ובתפקוד הגוף. זו הדרך לאיחוד כל חלקי האדם לשלמות נינוחה מאושרת.

אמנות האייקידו בנויה על החתירה המתמדת לשיפור עצמי, שהוא יסוד בסיס בבודו - החינוך של הסמוראים ועל תפישת ערך השלום כיסוד לשגשוג אנושי. את ההתנהגות הנפשית גופנית הנלמדת לוקחים אתם תלמידי האייקידו לחיי היום יום. והיא מקנה הוויה שלווה, ערנית ובריאה המאפשרת לאדם לתפקד במיטבו, ולהנות מהחיים.
 
מיהו המורה בדוג'ו?
המורה בדוג'ו הנו אסף אביזהר.
  • החל ללמוד אייקידו ב1987.
  • הוסמך לדאן 1 ע"י סנסאי איתן בן-מאיר ב1992.
  • הוסמך לדאן 2 איי-קי-קאי בשנה 1996.
  • הוסמך כמדריך אייקידו מטעם עמותת אייקידו ישראל ומכון וינגייט ב1995
  • הוסמך לדאן 3 וכמורה לאייקידו מטעם בשנה 2002 ע"י סנסאי מיכאל לוי נוימנד מI.S.T.A ושיהאן אלן פיראש.
  • הוסמך כמדריך ומטפל צ'-קונג ע"י שיהאן סיני הראל ומכון וינגייט בשנה 2007
 
מהו מהלך השיעור והנתיב המייחד את הדוג'ו?
אנו רואים אייקידו הנה דרך להשגת בריאות, בטחון ושלווה. ואת הצ'י-קונג כבסיס לאייקידו.

האייקידו שלנו מסתמך על משנתו של שיהאן אלן פיראש בעזרת תלמידו סנסאי מיכאל לוי נוימנד שהוסמך על ידו לדרגת דאן-5. הצ'-יקונג שלנו מתבסס על משנתו של שיהאן סיני הראל מרכז מגמת הצ'י-קונג במכון וינגייט.

כל שיעור מורכב מביצוע סדרת צ'י-קונג כחימום, הכנה גופנית לשעור האייקידו, ולטיפוח הבריאות, התנועתיות הנשימה והיכולות, וכהכנה וטיפוח נפשי. כך אנו מנצלים את זמן השיעור בצורה מיטבית, כיוון שכל משך השיעור, בכל שנייה ושנייה הכל פועל בצורה אחדותית. (אינטגרלית). הצ'י-קונג מסגל לנו זרימה מחזורית יין-יאנג בתוכנו, אותה אנו במחזור יין יאנג עם העולם החיצון המדומה ע"י התקפות שותפי האימון.
מהו צ'י-קונג?
הצ'י-קונג הנה שיטה לטיפוח עצמי על פי הפילוסופיה והרפואה הסינית. אנו מבצעים סדרות של תנועות, באיכות מאד מיוחדת. איכות זו נרכשת ע"י תרגול חוזר ונשנה, באופן מודע ואיטי, וככל שהאיכות עולה, עולה התרומה שאנו מביאים לעצמנו.

באמצעות תנועות נעימות מתואמות עם הנשימה מפעיל המתאמן את כל מערכות הגוף והנפש פותח חסימות אנרגיה וחסימות נפשיות ומאזן בין מערכות הגוף והנפש. אלו אינן סתם תנועות, אלא תנועות המתבססות על הבנת מנגנוני ההפעלה מעולם הרפואה הסינית, כפי שפותחו למטרת טיפוח עצמי ע"י חכמי הדורות במזרח הרחוק.
 
מהם מקורות האייקידו?
או-סנסאי, המורה הגדול, מורהיי אושיבה (1882-1969) יצר את האמנות על בסיס אומניות לחימה של הסמוראים היפנים, על בסיס הכרתו כי השלום הנו הערך העליון של האנושות ועל בסיס התרבות היפנית המסורתית.
 
מהו השיוך האירגוני של הדוג'ו בכפר הירוק?
הדוג'ו שייך ארגונית ל-"אירגון בתי הספר הבינלאומיים לאייקידו מסורתי" - ISTA

הארגון הוקם ע"י שיהאן (יוצר אסכולה) אלן פיראש מצרפת ומאגד בתי ספר מאסכולות שונות. המורה בדוג'ו אחראי בלעדי על הנעשה בדוג'ו.
 
כיצד מצטרפים?
ניתן לבוא ולצפות בשעורים ללא תאום מראש, אך מומלץ ליצור קשר דרך דף יצירת הקשר באתר או בטלפון 4944804 - 054 (עם אסף אביזוהר) כדי לוודא שהשיעור מתקיים במועד ולקבל הסברים נוספים.
ברוכים הבאים! אתם מוזמנים להצטרף וללמוד אייקידו איתנו בדוג'ו . השיעורים בדוג'ו מתקיימים בימים ראשון, שלישי וחמישי בשעות 20:00-21:30 וביום שישי בשעות 08:00-09:30 . אנא השתמשו בעמוד יצירת הקשר או התקשרו לאסף אביזוהר לטל' 054-4944804 . מצפים לראותכם איתנו                                                                                                                                                                                                                            

© Copyright ALp4CE MultiCreation, 2008.
Hello, user, please take notice that the above mentioned copyright extends to site design ideas, scripting techniques and content presentation.
The rest are copyrights of their respective owners.